Už za necelý měsíc ve Spáleném Poříčí odstartuje další ročník festivalu Basinfirefest. Ten od středy 24. června nabídne čtyři dny nabité skvělou muzikou, o kterou se postarají W.A.S.P., Steel Panther, Paradise Lost, Six Feet Under, Napalm Death a celá řada dalších světoznámých kapel.
24. července vydají mongolští The HU nové album s názvem HUN. To nabídne 11 skladeb a vyjde mimo jiné také na vinylu v několika barevných variantách. Na desce se objeví i několik zajímavých hostů, například Jonny Hawkins z kapely Nothing More, který s The HU spolupracoval na singlu Lost Soul.
Německá sestava Masterplan dokončuje práce na svém dalším studiovém albu Metalmorphosis, které by mělo vyjít 26. června. Venku je z něj už čtvrtý singl The Call. Podle Rolanda Grapowa jde o jednu z nejsložitějších skladeb na albu a kapela na ní pracovala déle než na jakékoli jiné písni z desky.
Kapela Alkehol vypustila do světa zbrusu nový videoklip ke skladbě Máme dar. Ten vznikl s pomocí umělé inteligence a nabízí zajímavou podívanou v podobě pivní vlny, která zaplavuje světové metropole.
Fanoušci švédské kapely Avatar by si měli poznačit datum 6. prosince. V tento den se kapela zastaví v pražském SaSaZu, kde předvede svou unikátní show.
Jak to tak vypadá, Ozzy bude podle všeho opravdu nesmrtelný alespoň v digitální podobě. Sharon Osbourne spolu se synem Jackem potvrdila plán vytvořit digitálního avatara Ozzyho Osbourna, který má fanouškům umožnit připomínat si jeho osobnost i hlas.
Rocková dračice Tanja má hotovou novou desku, kterou představí 19. června. Půjde o její sedmé studiové album, ponese název Plamen a nabídne šest skladeb, například Cítím srdce svý, pod kterou je podepsaný Miloš „Dodo“ Doležal.